
lanu? Wykwalifikowany elektryk, to nadal specjalista niezwykle pożądany na rynku pracy. Tym samym możliwości zawodowe elektryków są ogromne i wykraczają poza instalacje elektryczne czy przeglądy techniczne. Założenie własnej firmy może okazać się świetnym pomysłem, jeśli lubisz niezależność. Zatem uszereguj cele, dokonaj analizy SWOT i postaw pierwszy krok w stronę zawodowej samodzielności.
Dla każdego człowieka elektryk kojarzy się
Dla każdego człowieka elektryk kojarzy się z osobą, która jest odpowiedzialna za prawidłowe rozmieszczenie instalacji elektrycznej oraz podłączenie do niej wszystkich urządzeń w taki sposób, aby działały bez zarzutu. Jednak zawód elektryka to nie tylko instalacje elektryczne. Często elektrycy zajmują się konserwacją i naprawianiem sprzętów elektrycznych. Usługi elektryczne, które świadczy każdy elektryk, w dużej mierze zależą od posiadanego doświadczenia oraz kwalifikacji. Jeżeli osoba ukończyła studia o odpowiednim kierunku i zdobyła duże doświadczenie, z całą pewnością będzie świadczyła szerszy zakres usług.
Elektryk zajmuje się przede wszystkim projektowaniem instalacji elektrycznych i sieci elektrycznych, instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną itp. Podstawowym pojęciem, które kojarzy się z elektrykiem są instalacje elektryczne, które są częścią sieci niskiego napięcia stanowiącą układ przewodów w budynku wraz z odpowiednim sprzętem elektroinstalacyjnym, mający początek na zaciskach wyjściowych linii i koniec w gniazdkach wtyczkowych. Ponadto elektryk wykonuje dodatkowe usługi elektryczne, takie jak konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych czy wykonywanie przeglądów technicznych.